Hiç Bilmediğiniz Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

4 Nisan 2023
Hiç Bilmediğiniz Pomeranian Boo Özellikleri ve Bakımı

Bir Pomeranian boo'nun sizin için uygun olup olmadığını mı soruyorsunuz? Bu önemli sorunun cevabına karar vermenize yardımcı olmak için Pomeranian kişilik özellikleriyle ilgili gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

Pomeranian ırkı hakkındaki kapsamlı bilgimden, bir Pom köpeği sahibi, Pomeranian yetiştiricisi ve 100'e yakın Pomeranian Pomeranian sergicisi olarak Poms ile 50 yılı aşkın süredir olan ilişkimden yararlanın.

Pomeranian Kişilik Özellikleri

Pomeranyalılar sadece 3 – 7 kg ağırlığındaki küçük köpekler olmalarına rağmen, bir Pomeranian'ın kişiliği birçok büyük köpek kadar büyüktür. Pomeranyalılar aile hayvanları olarak idealdir ve genel olarak Pomeranian kişilik özellikleri şunları içerir: oyuncu, enerjik, sadık, sevgi dolu, canlı, dışa dönük ve oldukça zeki.

Pomeranian, bağımsız ancak sahibine sadık olabilen küçük, kararlı bir köpektir. Boyutlarına göre alışılmadık derecede yüksek bir karaktere sahipler ve uygun şekilde denetlenmediklerinde başlarını belaya sokma yeteneği ile doğaları gereği çok cesurlar.

Pomeranian Boo Yavrusu Kişiliği

Pomeranian boo yavrusunun kişiliği yetişkin Pomeranian'a benzer. Bu çok sevimli, küçük tüy toplarının gerçekte ne kadar küçük oldukları hakkında hiçbir fikirleri yok.

Pomeranian Davranış Özellikleri

Önemli Pomeranian boo karakter özellikleri arasında zeki ve eğlenceli olmaları, meşgul olmaları için çok sayıda zihinsel uyarana ihtiyaç duymaları yer alır. Şiddetle bağımsızlar ve diğer birçok küçük köpek ırkıyla paylaştıkları bir özellik olan "küçük köpek sendromuna" yenik düşüyorlar.

Sosyal olmalarına ve iyi davranışlar sergilemelerine yardımcı olmak için bol miktarda eğitime ihtiyaç duyarlar. Pom'lar öğrenmekten zevk alır, bu nedenle, öğretim rejimine yeni unsurlar ekledikçe onları eğitmek genellikle daha kolay hale gelir.

Pomeranyalılar, çevresel değişikliklerin son derece farkında olan uyanık bir türdür. Herhangi bir yeni uyaranla karşılaştıklarında havlarlarsa, bu, geçerli bir sebep olmaksızın çok fazla havlama gibi kötü bir alışkanlık yaratabilir.

Bölgelerindeki yeni uyaranlar söz konusu olduğunda son derece savunmacı oldukları için, evin önünden geçen biri veya ön kapıya gelen biri olsun, dışarıdan gelen herhangi bir sese havlamaları muhtemeldir.

Bu köpekler bazen sahip oldukları kişi veya aileden istedikleri her şeyi almak için zekalarını bir araç olarak kullanırlar. Dışadönükler olarak ilgi odağı olmayı severler. Ancak, uymaları için kurallar koymazsanız, yaramaz olabilirler.

Kısmen çok meraklı oldukları için çok uyanık oldukları için harika bekçiler olurlar. Dışarıda olmayı severler ve mümkünse ya perdelerin arasından bakarlar ya da bir pencere pervazına oturup dışarıda hareket eden dünyayı izlerler.

Biri ön kapınızdaysa Pom'unuz sizi uyarmak için havlayacaktır. Pomlar kucak köpekleridir. Bu, her günü kucağınızda oturarak geçirmek isteyecekleri anlamına gelmez. Ancak, mümkün olduğunca size yakın kalmak isteyeceklerdir. Pomlar normalde köpeklerin içindedir ama bu, evlerinin dışındaki dünyayı keşfetme arzularını bastırmaz.

Etrafta koşmayı severler ve aşırı soğuk havalarda onları sıcak tutmak için korunmaya ihtiyaçları vardır. Köpeğiniz bütün gün içeride kapalı kaldıysa, tasmasını alıp etrafta koşabilmesi için onu uzun bir yürüyüşe veya yerel köpek parkına götürmenize bayılacaktır. Pom'lar ister kokular, ister görsel şeyler veya sesler olsun, yeni şeyler keşfetmeyi sever.

Pomeranian Boo Kişiliği Hakkında Daha Fazla Bilgi

Doğal Pomeranian boo mizacı, çoğunun sizinle, genellikle yatağınızda uyumak isteyeceği anlamına gelir, böylece kendilerini güvende, mutlu ve daha rahat hissederler.

Bununla birlikte, yatağınızdaki küçük bedenin, özellikle de çok küçük oldukları için Pom yavrularının farkında olmanız çok önemlidir. Yatakta yuvarlanabilir ve yavru köpeğinizi kazara ezebilirsiniz, bu da köpek yavrusunu korkutur.

Uyurken hareket ederse yataktan düşebilir. Evcil hayvanınızın yatağınızda herhangi bir süre uyumasına izin verirseniz, onu bu alışkanlıktan vazgeçirmek ve onu bir köpek yatağında uyutmak neredeyse imkansızdır.

Pek çok insan, aslında alışılmış bir havlama olmadığında, bir pom'un doğal olarak havlayan olduğuna yanlış bir şekilde inanır. Havlama genellikle, birlikte yürürken kapınızda veya yanınızda yabancılar varsa, dikkatinizi istediğinde olur.

Pomeranian Boo ve Pomeranian Spitz Özellikleri

Bir Pomeranian boo asla sıkıcı olarak tanımlanamaz. Küçük bir vücuda sahip olmasına rağmen, birçok iri köpeğinkini aşan bir karaktere sahiptir. Ailesine koşulsuz sevgi sunuyor ve sizi tanıdıktan sonra sadakati sorgulanamaz.

Genelde inatçı, cesur, azimli ve neşelidir. Bu nitelikler nedeniyle, zekasını kullanacak olumlu, üretken, güçlendirilmiş eğitimi kullanmanın yollarını bulmalısınız. İlgisini kaybetmemesi veya çabuk sıkılmaması için derslerini eğlenceli ve kısa tutun.

Ailenizin tüm üyelerinin onu tanıdıkça onunla oynamak için zaman ayırdığından emin olun ve onun da bunlara alışması gerekiyor, enerjisini verimli ve düzenli kullanmasına yardımcı olmak, tüm bu unsurları elde etmenin ideal yoludur.

Pomeranian spitzlerin büyük olmadığı aşikar ama inanılmaz derecede canlılar. İnsanlarla, diğer evcil hayvanlarla ve aile evindeki oyuncaklarla oynamanın yanı sıra her gün en az bir kez iyi yürüyüş yapmasını sağlamalısınız.

Pomeranian Boo Sevecen mi?

Pomeranian boo aşırıya kaçmadan sevecen olarak tanımlanabilir. Hızlı bir şekilde insan ailelerine aşırı derecede bağlanırlar ve genellikle o özel insan olarak bir kişiyi seçerler. Pomeranian boo sahiplerinden herhangi bir nedenle ayrılmayı sevmezler. Bunun yerine, insanların günün büyük bölümünde evde olduğu bir atmosferde gelişirler.

Pomeranyalıların ne yapmaktan hoşlandıklarını öğrenmek istiyorsanız, davranışlarını ölçmek için farklı aktiviteler deneyin. Eğer bundan hoşlanıyorsa, sevecen Pomeranian'ınız kesinlikle öyle ya da böyle size haber verecektir. Özlediği yüksek düzeyde teşvik ve arkadaşlığı geliştirmenize yardımcı olur.

Pomeranyalılar, kısmen miras aldıkları koruma duygusundan dolayı, son derece sadık köpekler olarak bir üne sahiptir.

Pomeranyalılar, sürüleri avcılardan ve kaçak avcılardan korudukları için güçlü koruma içgüdülerine ihtiyaç duyan çoban köpeklerinin soyundan gelir. Pomeranyalılar küçük olsalar da, büyüklükleri bu temel içgüdülerin parlamasını engellemez.

Pomeranian Boo Dost canlısı mı?

Doğal Pomeranian boo davranış özellikleri, ev halkını tanıdıkça parlar. Doğaları gereği oyuncu, aktif ve dışa dönüktürler. Diğer evcil hayvanlar ve onların insan aileleri ile platonik, uyumlu bir bağ kurmayı inanılmaz derecede basit buluyorlar.

Doğal olarak, onlar müthiş bekçilerdir, her zaman parlak, hayat dolu ve özenlidirler. Büyüklüğünü göz ardı etmeyin çünkü evde yanlış olan bir şey duyar, görür veya başka bir şekilde hissederse havlaması çoğu köpekten daha yüksek olacaktır.

Ön kapıda biri varsa, zil veya kapı çalınmadan önce anlarsınız. Yani, havlayacak kadar zeki ama aynı zamanda sizi ön kapıya (veya evin başka bir yerine) götürecek kadar da akıllı.

Pomeranian Boo Sarılmayı Sever mi?

Pomeranian boo evcil hayvan olarak düşünüyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken yararlı bilgiler burada. Pomeranian boo kucağınızda olmayı, kucaklaşmayı ve şımartılmayı severler.

Bununla birlikte, bu Pomeranian boo davranışını akılda tutarak, enerjilerini ortalıkta koşturup köpek gibi davranarak harcadıktan sonra yapılması en iyisidir. O zaman yorulurlar ve siz Pomeranian kucaklaşmasını yaparken orada uzanmaya can atarlar.

Belki de "köpeğim neden kucaklanmayı seviyor?" diye merak ediyorsunuzdur. Bunun nedeni, eskiden sürü halinde yaşadıkları ve kucaklaşmanın kendilerini sıcak hissetmelerine yardımcı olduğu ve aynı zamanda bir şefkat ve sevgi ifadesi olduğu içindir.

Bununla birlikte, evcil hayvanınız ister bir Pomeranian yavrusu ister bir yetişkin olsun, ona olan sevginizi göstermenin hem yanlış hem de doğru yolu vardır.

Pom'unuz sarıldığında endişeli hissedebilir. Ancak, kucaklaşmak onun daha da sevecen olmasına yardımcı olabilir.

Pomeranian Boo'nun çocuklarla arası İyi mi?

Pomeranian yavruları, yeni yürümeye başlayan çocuklar için uygun evcil hayvanlar değildir. Bu, yürümeye başlayan çocuğunuz dünyadaki en uslu çocuk olsa bile geçerlidir.

İyi niyetli olmalarına rağmen, çocuklar belirli bir miktar sakarlığı durduramazlar, ancak çocuğun niyeti kötü niyet taşımasa da, yanlışlıkla üzerine oturan, üzerine basılan, yuvarlanan, sıkışan veya düşen bir Pom yavrusu için bu bir teselli değildir. verandada.

Pomeranian köpek yavrusu davranışı, özellikle ailenizde (küçük çocuklarınız dahil) yeni olduğunda, öngörülemez olabilir.

Yetişkin Pomeranyalılar, çocukların oyun oynarken çıkardıkları hızlı hareketler ve yüksek seslerden de etkilenebilir ve sonuçta korku ve stres olabilir. Ayrıca, her yaştan çocuğun saçmalıklarına katlanmayı reddeden pek çok Pomeranyalı da vardır.

Pomeranian boo çok havlar mı?

Pom'lar bazen sizi uyarmak istedikleri sesler ve/veya manzaralar varsa alarm vermek için çok hızlı olabilir.

Pom havlamasının olmasını önlemek için olabildiğince hızlı olmalısınız. Yakın komşularınız varsa veya tüm gün çalışıyorsanız, Pomeranian boo ideal köpekler değildir.

Evet, bu yazımızda size Pomeranian boolar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Sizde ailenize bir Pomeranian boo yavrusu almak isteseniz sitemizde yer alan ilanları inceleyebikir ve size en uygun Pomeranian yavrusunu seçebilirsiniz.

Haber Yorumları